Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лизогубовослобідська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04360391) був реорганізований і увійшов до складу Згурівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

про встановлення місцевих податків та зборів, про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села лизогубова слобода

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта 01.06.2017 року

rnrn

 

rnrn

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ”

rnrn

 

rnrn

Відповідно до статті 9 Закону України “ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ” з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань , повідомляємо про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ” та аналізу його регуляторного впливу.

rnrn

Розробником даного проекту регуляторного акта є постійна комісія сільської ради з питань планування бюджету.

rnrn

Метою прийняття цього регуляторного акту є – встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік на території Лизогубовослобідської сільської ради.

rnrn

Проект рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ про встановлення  місцевих податків і зборів на 2018 рік ” та аналіз його регуляторного впливу буде оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Лизогубовослобідської сілської ради     lsloboda@ukr.net

rnrn

         Строк прийняття пропозицій та зауважень до проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ” та аналізу його регуляторного впливу становить один місяць з дня їх оприлюднення.

rnrn

         Пропозиції та зауваження до проекту зазначеного розпорядження та аналізу його регуляторного впливу приймаються постійною комісією з питань планування бюджету поштою за адресою :

rnrn

07650, Київська область Згурівський район с. Лизогубова Слобода, вул. Дружби,  2;

rnrn

на  електронну адресу - lsloboda@ukr.net

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

ЛИЗОГУБОВОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

rnrn

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

rnrn

ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

rnrn

П Р О Е К Т  Р І Ш Е Н Н Я

rnrn

Про встановлення місцевих податків
rn на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік

rnrn

На виконанняп.24 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні», від 21 травня 1997 року №280/97 (із змінами), п. З та п. 4 ст. 12 розділів ХІІ, ХІІІПодаткового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із змінами), сільська рада вирішила:                                                                                                                                                                      1. Встановити на території Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік податок на майно. Податок на майно складається з:                                                                                       -   податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;                           -   транспортного податку;                                                                                                          -   плати за землю;                                                                                                          2.  Встановити на території Лизогубовослобідської сільської ради  акцизний податок з  реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних  товарів.                                                                                                                        3.  Встановити єдиний податок для фізичних осіб – підприємців.                            4. Затвердити Положення по місцевих податках (додаток №1).                                  5. Доручити секретарю сільської ради забезпечити офіційне оприлюднення    даного рішення.                                                                                                6.Головному бухгалтеру сільської ради прийняте рішення у десятиденний строк   з дня оприлюднення надіслати до Згурівського  відділення  Броварської ОДПІ, постійно здійснювати контроль за надходженням  місцевих податків                                                                                                    7.   Дане рішення діє з 01 січня 2018 року, визнати таким, що втратило чинність рішення сесії “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік на території Лизогубовослобідської сільської ради  ”  від 08.07. 2016 року за № 51 – 08 – VII.                                                                                        8.   Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  сільської  ради з питань планування та бюджету.  

rnrn

 Сільський голова                                           І.В.Мосіна     

rnrn

с. Лизогубова Слобода                                                                                              ……. липня  2017 року                                                                                                             № 92  -  17 – VII

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

                                                                                                     Додаток

rnrn

                                                                             до  рішення   сільської   ради

rnrn

                                                                            від ….. липня 2017 року                  № 92 – 17  – VII

rnrn

ПОЛОЖЕННЯ ПО  МІСЦЕВИХ  ПОДАТКАХ 

rnrn

Розділ I. Податок на нерухоме майно.

rnrn

Податок на майно складається з:

rnrn

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

rnrn

Транспортного податку;

rnrn

Плати за землю.

rnrn

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

rnrn

1. Платники податку.

rnrn

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

rnrn

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

rnrn

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

rnrn

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

rnrn

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

rnrn

2. Об'єкт оподаткування

rnrn

2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

rnrn

2.2. Не є об'єктом оподаткування:

rnrn

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

rnrn

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

rnrn

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

rnrn

г) гуртожитки;

rnrn

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

rnrn

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

rnrn

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

rnrn

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

rnrn

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

rnrn

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

rnrn

 3. База оподаткування

rnrn

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

rnrn

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

rnrn

3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

rnrn

4. Пільги зі сплати податку

rnrn

4.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

rnrn

а) для квартири - на 60 кв. метрів;

rnrn

б) для житлового будинку - на 120 кв. метрів.

rnrn

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, втому числі їх часток (у разі одночасного перебування  у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

rnrn

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

rnrn

4.2. Звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості):

rnrn

- інвалідів першої і другої групи;

rnrn

-  фізичних особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

rnrn

-  пенсіонерів(за віком);

rnrn

- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

rnrn

- фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

rnrn

- учасників антитерористичної операції на сході України, та членів їх сім’ї (щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості).

rnrn

5. Ставка податку

rnrn

5.1. Ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метрзагальної  площі об'єкта житлової і нежитлової нерухомості:

rnrn

а) Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі1відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

rnrn

 б)Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0,01відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування, для юридичних 1 %.

rnrn

6. Податковий період

rnrn

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

rnrn

7. Порядок обчислення суми податку

rnrn

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

rnrn

Обчислена сума податку розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

rnrn

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

rnrn

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

rnrn

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

rnrn

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

rnrn

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

rnrn

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

rnrn

розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

rnrn

права на користування пільгою із сплати податку;

rnrn

розміру ставки податку;

rnrn

нарахованої суми податку.

rnrn

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

rnrn

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

rnrn

7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об’єктів  оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

rnrn

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

rnrn

8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком.

rnrn

8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

rnrn

8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

rnrn

9. Порядок сплати податку

rnrn

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.                                                                                           9.2. Строки сплати податку                                                                                                 9.3. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

rnrn

фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

rnrn

юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

rnrn

Розділ IІ.Транспортний податок.

rnrn

1. Платники податку.

rnrn

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу є об’єктами оподаткування.

rnrn

2. Об'єкт оподаткування.                                                                                                   2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

rnrn

3. База оподаткування.                                                                                                    3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

rnrn

4. Ставка податку.                                                                                                             4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

rnrn

5. Податковий період                                                                                                       5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

rnrn

6. Порядок обчислення та сплати податку.                                                                   6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючи органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.                                                       6.3.Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня
rn2017 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.                                                                                                                                     З 1 квітня 2017 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

rnrn

6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

rnrn

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.                            6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.                                                                                                           Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.                              6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

rnrn

7. Порядок сплати податку.                                                                                             7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до  бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

rnrn

8. Строки сплати податку.                                                                                              8.1. Транспортний податок сплачується:

rnrn

фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

rnrn

юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

rnrn

Розділ IІІ. Плата за землю

rnrn

1. Земельний податок.                                                                                                      1. Платниками земельного податку є:

rnrn

1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

rnrn

1.2. землекористувачі.

rnrn

2. Об'єкти оподаткування земельним податком

rnrn

Об'єктами оподаткування є:

rnrn

2.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

rnrn

2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

rnrn

3. База оподаткування.

rnrn

3.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

rnrn

3.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

rnrn

4. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)                                                                                                                       4.1. Встановити ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі 0,1 % ( відсотка)  від їх нормативної грошової оцінки, враховуючи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, що становить на 01 січня 2018 року, земельні ділянки зайняті житловим фондом – 1 %.

rnrn

4.2. Встановити ставку податку в розмірі 3(три) відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

rnrn

5.  Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

rnrn

5.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по  Київській області.

rnrn

6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

rnrn

6.1 Від сплати податку звільняються:

rnrn

-  інваліди першої і другої групи;

rnrn

-  фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

rnrn

-  пенсіонери (за віком);

rnrn

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

rnrn

-  фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

rnrn

6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

rnrn

6.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

rnrn

6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;                        6.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

rnrn

6.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.                                              6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

rnrn

6.4. Класифікатор цільового призначення земель:01     01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва               01.02 Для ведення фермерського господарства                                                               01.03 Для ведення особистого селянського господарства                                            01.04 Для ведення підсобного сільського господарства                                                  01.05 Для індивідуального садівництва                                                                         01.06 Для колективного садівництва                                                                                01.07 Для городництва                                                                                                   01.08 Для сінокосіння і випасання худоби                                                                    01.09 Для дослідних і навчальних цілей                                                                                 01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства                   01.11 Для надання послуг сільському господарстві                                                                    01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції                                                                                                                            01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення                                                01.14 Для цілей підрозділів 01.01 – 01.13 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

02     02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських  будівель і споруд ( присадибна ділянка)                                            02.02 Для колективного житлового будівництва02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів02.06 Для колективного гаражного будівництва02.07 Для іншої житлової забудови02.08 Для цілей підрозділів 02.01 – 02.07 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

rnrn

03     03.01 Для будівництва та обслуговування  будівель органів державної влади та місцевого самоврядування                                                       03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти03.03 Для будівництва та обслуговування  будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно – просвітницького обслуговування03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів

rnrn

03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі                                    03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно – фінансових установ03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури03.11 Для будівництва та обслуговування будівель та споруд закладів науки03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування03.14 Для розміщення  та постійної діяльності органів МНС03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови03.16 Для цілей підрозділів 03.01 – 03.15 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

04     04.01 Для збереження та використання біосферних заповідників            04.02 Для збереження та використання природних заповідників04.03 Для збереження та використання національних природних парків04.04 Для збереження та використання ботанічних садів04.05 Для збереження та використання зоологічних парків04.06 Для збереження та використання дендрологічних парків04.07 Для збереження та використання парків – пам’яток садово – паркового мистецтва04.08 Для збереження та використання заказників04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ04.10 Для збереження та використання пам’яток природи04.11 Для збереження та використання регіональних ландшафтих парків

rnrn

05     05.00 Землі іншого природоохоронного призначення ( земельні ділянки, в межах якихє природні об’єкти  , що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об’єктів , проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи)                               06   06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно – оздоровчих закладів06.02 Для   розробки родовищ природних лікувальних ресурсів06.03 Для інших оздоровчих цілей06.04 Для цілей підрозділів 06.01 – 06.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

07  07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення                                                                                                                      07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту07.03 Для індивідуального дачного будівництва07.04 Для колективного дачного будівництва07.05 Для цілей підрозділів 07.01 – 07.04 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

08  08.01 Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини                      08.02 Для розміщення та обслуговування музейних закладів08.03 Для іншого історико – культурного призначення 08.04 Для цілей підрозділів 08.01 – 08.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

09   09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг        09.02 Для іншого лісогосподарського призначення09.03 Для цілей підрозділів 09.01 – 09.02 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

rnrn

10   10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами                                  10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів10.06 Для сінокосіння10.07 Для рибогосподарських потреб 10.08 Для культурно – оздоровчих потреб , рекреаційних, спортивних і туристичних цілей10.09 Для проведення науково – дослідних робіт10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних , гідротехнічних та лінійних споруд10.11 Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально – оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів10.12 Для цілей підрозділів 10.01 – 10.11 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

11   11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані користуванням надрами                                                                                               11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної , машинобудівної та іншої промисловості11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури ( виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)11.05 Для цілей підрозділів 11.01 – 11.04 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

12   12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту                                                                                                                        12.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд морського транспорту12.03 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства12.05 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів  трубопровідного транспорту12.07 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту12.10 Для цілей підрозділів 12.01 – 12.09 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

13   13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій                                                                                                                13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку 13.04 Для цілей підрозділів 13.01 – 13.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

14   14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів  передачі енергогенеруючих підприємств, установ і організацій                                                                                                           14.02 Для розміщення , будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії14.03 Для цілей підрозділів 14.01.- 14.02 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

15    15.01 Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України              15.02 Для розміщення та постійної діяльності внутрішніх військ МВС15.03 Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України                                                                                                                15.04 Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України15.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту15.06 Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України15.07 Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань15.08 Для цілей підрозділів 15.01 – 15.07 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

rnrn

16  16.00 Землі запасу ( земельні ділянки кожної категорії земель,які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам)

rnrn

17  17.00 Землі резервного фонду ( землі, створені органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування у процесі приватизації сільськогосподарських угідь, які були у постійному користуванні відповідних підприємств, установ та організацій)

rnrn

18   18.00  Землі загального користування( землі будь – якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, бульвари, водні об’єкти загального користування, а також інші землі , якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування)

rnrn

19   19.01 Для цілей підрозділів 16.00 – 18.00 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

rnrn

7. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб.

rnrn

7.1. Від сплати земельного податку в 2018 році звільняються в розмірі 100 відсотків:

rnrn

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації, які повністю утримуються  за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

rnrn

-  дошкільні, загальноосвітні та навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

rnrn

7.2. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, крім будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

rnrn

        Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел користування.

rnrn

7.3. Вивільнені кошти спрямовувати на проведення капітального та поточних ремонтів приміщень, впровадження заходів з енергозбереження та зміцнення матеріально-технічної бази зазначених підприємств.

rnrn

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

rnrn

Не сплачується податок за:

rnrn

8.1. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

rnrn

8.2. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

rnrn

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

rnrn

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

rnrn

8.3. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

rnrn

8.4. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

rnrn

8.5. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

rnrn

9. Податковий період для плати за землю.

rnrn

9.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

rnrn

9.2. Базовий податковий (звітний) рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

rnrn

10. Порядок обчислення плати за землю.

rnrn

10.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

rnrn

11. Строк сплати плати за землю.                                                                             11.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

rnrn

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.                                                          11.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.                                                                                      11.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.                                                       11.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.                                                      11.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.                                                                  11.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.                          11.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).                                                      11.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

rnrn

12. Орендна плата.

rnrn

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

rnrn

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки  переліки  орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладання нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.                                                      12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.                                         12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.                                        12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.                                                        12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

rnrn

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

rnrn

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

rnrn

- може перевищувати граничний розмір орендної плати (12 %) у разі визначення орендаря на конкурентних за засадах.

rnrn

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

rnrn

12.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк та порядок її зарахування до бюджету  застосовується  аналогічно  до плати земельного податку.

rnrn

IV. Акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну

rnrn

                                       мережу підакцизних товарів

rnrn

1. Встановити акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу в розмірі  5  відсотків.

rnrn

V.  Єдиний податок для фізичних осіб-підприємців.

rnrn

Для першої групи платників єдиного податку в розмірі 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2017 року.                               Для другої групи платників єдиного податку в розмірі  20 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2017 року.

rnrn

Сільський голова                               І.В. Мосіна

rnrn

село Лизогубова Слобода……. липня 2017 року№ 92 – 16–VIІ

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Лизогубовослобідської ради«Про встановлення місцевих податків на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік »

rnrn

 Аналіз регуляторного впливу проекту рішення міської ради  «Про встановлення місцевих податків на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік

rnrn

» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308.

rnrn

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати

rnrn

шляхом регулювання господарських відносин.

rnrn

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податковим кодексом України повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів покладені на органи місцевого самоврядування.

rnrn

Податковим кодексом зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень та їх офіційне оприлюднення щодо встановлення місцевих податків та зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування. 

rnrn

Даним проектом рішення пропонується затвердити рішення сільської ради «Про місцеві податкиі збори» з додатками до цього рішення.

rnrn

Прийняття рішення з даного питання необхідне для прозорого та ефективного встановлення місцевих податків та зборів,  здійснення необхідного контролю за своєчасністю та повнотою проведення платежів.

rnrn

Рішення по місцевих податках на 2017 рік Лизогубовослобідською сільською радою приймались без проходження процедури регуляторного акту, так як відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» установлено, що в 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

rnrn

Таким чином з 01.01.2017 р. сплата місцевих податків та зборів повинна здійснюватися відповідно до рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про місцеві податки і збори», яке має бути прийняте із застосуванням вимог, встановлених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

rnrn

Вказана проблема не може бути вирішена за допомогою ринкових механізмів, оскільки статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до виключної компетенції міської ради належить встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.

rnrn

2. Цілі регулювання.

rnrn

Основними цілями прийняття пропонованого регуляторного акту є:
rn- визначення переліку податків та зборів, що мають справлятися на території сільської ради;
rn- встановлення відносин, що виникають у сфері справляння місцевих податків та зборів;
rn- встановлення розмірів ставок місцевих податків та зборів в межах визначених Податковим кодексом Україниіз врахуванням потреб громади села;
rn- здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні сільського бюджету.

rnrn

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів

rnrn

досягнення зазначених цілей

rnrn

Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає, оскільки відповідно до Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

rnrn

У разі не встановлення рішеннями органів місцевого самоврядування, місцевих податків та зборів. Передбачених пунктом 10.3 статті 10 Кодексу, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Кодексом та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів.
rnНеприйняття рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів» спричинить значні втрати дохідної частини бюджету села.

rnrn

4. Механізм розв'язання проблеми

rnrn

Даним регуляторним актом передбачається встановити на території сільської ради місцеві податки та збори, їх ставки та порядок сплати.

rnrn

Запропонований спосіб відповідає принципу державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, принципу прозорості та врахування громадської думки та пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності.            

rnrn

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі

rnrn

прийняття запропонованого регуляторного акта

rnrn

Прийняття цього регуляторного акту забезпечить належне справляння місцевих податків та зборів.
rn        Відповідно до статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення, прийняті органами місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, є обов'язкові для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами.

rnrn

        Можливість досягнення зазначених цілей обґрунтована тим, що запропоноване регулювання забезпечує прозорість дій органів місцевого самоврядування по встановленню чіткої процедури сплати місцевих податків та зборів.

rnrn

6. Аналіз вигод та витрат

rnrn

 Очікувані вигоди та витрати через прийняття регуляторного акта

rnrn

Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на  фізичних осіб, юридичних осіб, органи місцевого самоврядування, територіально громаду.
rnДля визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

rnrn

Сфера впливу

rnrn

Вигоди

rnrn

Витрати

rnrn

Для сільської громади

rnrn

Надходження до сільського бюджету, своєчасне фінансування бюджетної сфери, здійснення робіт по благоустрою

rnrn

Відсутні

rnrn

Органи місцевого самоврядування

rnrn

Чітке встановлення ставок місцевих податків та зборів;

rnrn

 

rnrn

Процедура розробки та прийняття регуляторного акта

rnrn

 

rnrn

Фізичні та юридичні особи

rnrn

Прозорість дій місцевих органів влади

rnrn

Витрати, пов'язані зі сплатою податку

rnrn

 

rnrn

7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

rnrn

Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території села та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків та зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.           

rnrn

8. Показники результативності регуляторного акту

rnrn

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:
rn- динаміка кількості платників (в розрізі місцевих податків та зборів);
rn- обсяги надходжень відповідних місцевих податків та зборів.

rnrn

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися

rnrn

відстеження результативності регуляторного акту:

rnrn

Цільова група: фізичні та юридичні особи – платники місцевих податків та зборів.

rnrn

            Базове відстеження результативності регуляторного акту буде проведено після набрання чинності регуляторного акту.

rnrn

            Повторне відстеження результативності рішення сільської ради буде здійснено через рік після набрання  ним чинності.

rnrn

          Відстеження результативності здійснюватимуться на основі офіційних даних Згурівського відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

rnrn

  

rnrn

  

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

Сільський голова                                      І.В. Мосіна

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта 01.06.2017 року

rnrn

 

rnrn

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області ”

rnrn

 

rnrn

Відповідно до статті 9 Закону України “ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ” з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань , повідомляємо про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналізу його регуляторного впливу.

rnrn

Розробником даного проекту регуляторного акта є постійна комісія сільської ради з питань планування бюджету.

rnrn

Метою прийняття цього регуляторного акту є – затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

rnrn

Проект рішення Лизогубовослобідської сільської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналіз його регуляторного впливу буде оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Лизогубовослобідської сілської ради     lsloboda@ukr.net

rnrn

         Строк прийняття пропозицій та зауважень до проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналізу його регуляторного впливу становить один місяць з дня їх оприлюднення.

rnrn

         Пропозиції та зауваження до проекту зазначеного розпорядження та аналізу його регуляторного впливу приймаються постійною комісією з питань планування бюджету поштою за адресою :

rnrn

07650, Київська область Згурівський район с. Лизогубова Слобода, вул. Дружби,  2;

rnrn

на  електронну адресу - lsloboda@ukr.net

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

ЛИЗОГУБОВОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

rnrn

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

rnrn

ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

rnrn

 

rnrn

П Р О Е К Т  Р І Ш Е Н Н Я

rnrn

Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

rnrn

------------------------  2017 рік

rnrn

№ --------------------

rnrn

Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

rnrn

Розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель, розроблену товариством з обмеженою відповідальністю “ Будексім  2007 ” Вишгород – 2017 у відповідності до “ Порядку проведення грошової оцінки сільськогосподарського призначення та населених пунктів ”, розроблено у відповідності з постановою КМУ від 23 березня 1995 року № 213 ( зі змінами) і затвердженого спільним наказом Держкомзему  України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Держкомлісгоспу України,  Держводгоспу України та  Української академії аграрних наук, керуючись статтею 12 Земельного кодексу  України, статтею 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”,  статтями 18,23 Закону України “ Про оцінку земель ”, сільська рада                   в и р і ш и л а :

rnrn

Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області.

rnrn

Затвердити базову вартість одного квадратного метра території, обчисленої відповідно до “ Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ”:

rnrn

с. Лизогубова Слобода – 61,88 грн ( шістдесят одна грн.88 коп)

rnrn

3.Контроль за виконанням цього рішення на постійну комісію з питань планування бюджету (голова комісії Берднікова Л.В.)

rnrn

 

rnrn

Сільський  голова                                     І.В. Мосіна

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

                        Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення 

rnrn

         Лизогубовослобідської сільської ради  “ Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області ”підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

rnrn

     Зауваження  та пропозиції  в  письмовій  формі  приймаються  виконавчим  комітетом Лизогубовослобідської  сільської ради  протягом  місяця  з  дня  оприлюднення  проекту  рішення  за  поштовою  адресою: вул. Дружби, 2, с. Лизогубова Слобода Згурівського району Київської області

rnrn

1.     Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин

rnrn

            Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5 – 7 років.

rnrn

Єдиним шляхом приведення земельних відносин у відповідність до чинного законодавства є прийняття Лизогубовослобідською сільською радою рішення «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області».

rnrn

Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу території села, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

rnrn

Таким чином, приведення у відповідність до Конституції України, Земельного кодексу України, на виконання Закону України «Про оцінку земель» та з метою захисту законних інтересів держави, Лизогубовослобідської сільської ради, як органу місцевого самоврядування, та інших суб’єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель стало основною причиною розробки рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області».

rnrn

Прийняття цього регуляторного акта передбачає використання нормативної грошової оцінки земель населеного пунктуЛизогубовослобідської сільської ради для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

rnrn

2.   Визначення цілей регулювання 

rnrn

Визначення механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради.

rnrn

Врегулювання правовідносин між комунальним власником на землю (Лизогубовослобідська сільська рада) та суб’єктами земельних відносин.

rnrn

Стимулювання ефективного та раціонального використання землі на засадах ринкової економіки, визначення ринкової вартості земельних ділянок.

rnrn

Збільшення доходів місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

rnrn

Задоволення інтересів держави та територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

rnrn

3.     Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей

rnrn

1. Залишити питання неврегульованим, тим самим недоотримати додаткових надходжень від плати за землю, неможливості направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства та порушення чинного законодавства України. Альтернатива неприйнятна, оскільки не допомагає вирішити проблему.

rnrn

2.   Прийняття проекту цього регуляторного акта – рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області» забезпечить застосування нової нормативної грошової оцінки земель для визначення плати за землю, розміру державного мита у відповідності до чинного законодавства України.

rnrn

Аналіз обраної альтернативи показує, що перший спосіб не є прийнятним, так як він цілком не задовольняє ні інтереси держави з однієї сторони, ні громади Лизогубовослобідської сільської ради з іншої. Невизначеність процесу введення в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні не стимулюють ефективного землевикористання на засадах ринкової економіки, призведе до втрат надходжень до місцевого бюджету, які можливо було залучити під час вводу в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради, не покращать можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

rnrn

Досягнення встановлених цілей відбудеться лише за умови безпосереднього державного регулювання, шляхом прийняття запропонованого акту. Цей спосіб досягнення цілей є найбільш оптимальним та доцільним, оскільки відповідає вимогам чинного законодавства, забезпечує належні надходження до місцевого бюджету, забезпечує досягнення цілей державного регулювання, стимулює ефективне землекористування.

rnrn

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної мети можливо у найбільш короткий термін з врахуванням особливостей роботи сільської ради, її виконавчого органу, органів податкової інспекції, органу виконавчої влади з питань земельних відносин

rnrn

4.   Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання  визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

rnrn

Основні напрямки реалізації удосконалення земельних відносин Лизогубовослобідської сільської ради спрямовані на досягнення мети, цілей і завдань запропонованого регулювання та представляють комплекс заходів, спрямованих на впровадження у населених пунктах механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні громадян та суб’єктів господарювання.

rnrn

Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

rnrn

Представленим проектом регуляторного акту передбачається встановлення розміру грошової оцінки земель, відповідно до якого будуть проведені перерахунки плати за землю.

rnrn

5.     Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

rnrn

Прийняття запропонованого регуляторного акта дасть змогу забезпечити:

rnrn

практичне застосування нової нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, продажу забудованих земель та проведення земельних аукціонів;

rnrn

направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

rnrn

Враховуючи неможливість розв’язання проблеми за допомогою ринкових механізмів і потреби в державному регулюванні, здійснення робіт із розроблення нормативної грошової оцінки і запровадження заходів із застосування виконується за рахунок бюджетних коштів, що буде компенсовано збільшенням надходжень від плати за землю.

rnrn

Головним зовнішнім чинником, що впливатиме на дію регуляторного акта є зміна законодавства та підзаконних актів у сфері земельних відносин, оцінки земель.

rnrn

Постійно буде проводитися моніторинг оцінки чинників, які впливають на дію регуляторного акта, та будуть вноситися до нього відповідні коригування і доповнення.

rnrn

6.     Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, зокрема розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта

rnrn

 

rnrn

Запровадження нормативно-правового акта, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади Лизогубовослобідської сільської ради.Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, в яких земельні ділянки знаходяться у власності або  користуванні; інтереси держави, органу місцевого самоврядування:

rnrn

Сфери  впливу

rnrn

Вид впливу

rnrn

Інтереси громадян та юридичних осіб у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

rnrn

Збільшення розміру плати за землю.

rnrn

Інтереси держави, органу місцевого самоврядування

rnrn

Забезпечення виконання вимог чинного законодавства України. Зростання надходжень до бюджету села від плати за землю.

rnrn

 

rnrn

Запропонований проект регуляторного акту не потребує додаткових фінансових витрат на його впровадження з боку громадян та суб’єктів господарювання.

rnrn

7.     Аналіз вигод та витрат

rnrn

Основними групами впливу даного документу слід вважати:

rnrn

- державу;

rnrn

-  громаду Лизогубовослобідської сільської ради;

rnrn

- громадян та юридичних осіб, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні.

rnrn

 

rnrn

Група впливу

rnrn

Вигоди

rnrn

Витрати

rnrn

Держава

rnrn

Зростання надходжень до місцевого бюджету.

rnrn

 

rnrn

Громадяни та суб’єкти господарювання, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

rnrn

Забезпечення поетапності процессу.

rnrn

Збільшення розмірів плати за землю

rnrn

Фызичні та юридичні особи, що відносяться до Лизогубовослобідської сільської ради

rnrn

Регулювання та планування надходжень до місцевого бюджету, більш ефективне використання земельних ресурсів територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери сільського господарства.

rnrn

Витрати на проведення коригування нормативної грошової оцінки земель населеного пунктуЛизогубовослобідської сільської ради. 

rnrn

 

rnrn

8.     Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта 

rnrn

Запропонований регуляторний акт запроваджується на термін передбачений статтею  18 Закону України «Про оцінку земель» (на момент розробки регуляторного акту нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 5-7 років). При зміні чинного законодавства термін дії регуляторного акту може бути змінений.

rnrn

 

rnrn

9.     Визначення показників результативності регуляторного акта 

rnrn

Додаткові надходження коштів до місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

rnrn

Розмір коштів і час, що буде витрачений громадянами та юридичними особами на виконання вимог акта.

rnrn

Рівень поінформованості з основних положень акта.

rnrn

Стимулювання ефективного землекористування на засадах ринкової економіки.

rnrn

10.  Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

rnrn

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися згідно Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

rnrn

Відстеження результатів акта буде здійснюватись шляхом проведення:

rnrn

-         базового відстеження результативності регуляторного акта до дня набрання чинності регуляторного акту.

rnrn

-         повторного відстеження результативності регуляторного акта через рік після набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

rnrn

-         періодичного відстеження результативності регуляторного акта через три роки після проведення повторного відстеження результативності регуляторного акту відповідно до ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної 

rnrn

 

rnrn

 

rnrn

 

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта 01.06.2017 року

 

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ”

 

Відповідно до статті 9 Закону України “ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ” з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань , повідомляємо про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ” та аналізу його регуляторного впливу.

Розробником даного проекту регуляторного акта є постійна комісія сільської ради з питань планування бюджету.

Метою прийняття цього регуляторного акту є – встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік на території Лизогубовослобідської сільської ради.

Проект рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ про встановлення  місцевих податків і зборів на 2018 рік ” та аналіз його регуляторного впливу буде оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Лизогубовослобідської сілської ради     lsloboda@ukr.net

         Строк прийняття пропозицій та зауважень до проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік ” та аналізу його регуляторного впливу становить один місяць з дня їх оприлюднення.

         Пропозиції та зауваження до проекту зазначеного розпорядження та аналізу його регуляторного впливу приймаються постійною комісією з питань планування бюджету поштою за адресою :

07650, Київська область Згурівський район с. Лизогубова Слобода, вул. Дружби,  2;

на  електронну адресу - lsloboda@ukr.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛИЗОГУБОВОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П Р О Е К Т  Р І Ш Е Н Н Я

Про встановлення місцевих податків
 на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік

На виконанняп.24 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні», від 21 травня 1997 року №280/97 (із змінами), п. З та п. 4 ст. 12 розділів ХІІ, ХІІІПодаткового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із змінами), сільська рада вирішила:                                                                                                                                                                      1. Встановити на території Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік податок на майно. Податок на майно складається з:                                                                                       -   податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;                           -   транспортного податку;                                                                                                          -   плати за землю;                                                                                                          2.  Встановити на території Лизогубовослобідської сільської ради  акцизний податок з  реалізації через роздрібну торговельну мережу підакцизних  товарів.                                                                                                                        3.  Встановити єдиний податок для фізичних осіб – підприємців.                            4. Затвердити Положення по місцевих податках (додаток №1).                                  5. Доручити секретарю сільської ради забезпечити офіційне оприлюднення    даного рішення.                                                                                                6.Головному бухгалтеру сільської ради прийняте рішення у десятиденний строк   з дня оприлюднення надіслати до Згурівського  відділення  Броварської ОДПІ, постійно здійснювати контроль за надходженням  місцевих податків                                                                                                    7.   Дане рішення діє з 01 січня 2018 року, визнати таким, що втратило чинність рішення сесії “ Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік на території Лизогубовослобідської сільської ради  ”  від 08.07. 2016 року за № 51 – 08 – VII.                                                                                        8.   Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  сільської  ради з питань планування та бюджету.  

 Сільський голова                                           І.В.Мосіна     

с. Лизогубова Слобода                                                                                              ……. липня  2017 року                                                                                                             № 92  -  17 – VII

 

 

 

 

 

 

                                                                                                     Додаток

                                                                             до  рішення   сільської   ради

                                                                            від ….. липня 2017 року                  № 92 – 17  – VII

ПОЛОЖЕННЯ ПО  МІСЦЕВИХ  ПОДАТКАХ 

Розділ I. Податок на нерухоме майно.

Податок на майно складається з:

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

Транспортного податку;

Плати за землю.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1. Платники податку.

1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

2. Об'єкт оподаткування

2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

 3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

3.3. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

4. Пільги зі сплати податку

4.1. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 120 кв. метрів.

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, втому числі їх часток (у разі одночасного перебування  у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

4.2. Звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості):

- інвалідів першої і другої групи;

-  фізичних особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонерів(за віком);

- ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- учасників антитерористичної операції на сході України, та членів їх сім’ї (щодо об’єктів житлової та нежитлової нерухомості).

5. Ставка податку

5.1. Ставки податку встановлюються в таких розмірах за 1 кв. метрзагальної  площі об'єкта житлової і нежитлової нерухомості:

а) Ставки податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі1відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 б)Ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, у розмірі 0,01відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування, для юридичних 1 %.

6. Податковий період

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7. Порядок обчислення суми податку

7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку.

Обчислена сума податку розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов'язані щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем розташування такого об'єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об’єктів  оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

8. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об'єкта оподаткування податком.

8.1. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

9. Порядок сплати податку

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.                                                                                           9.2. Строки сплати податку                                                                                                 9.3. Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розділ IІ.Транспортний податок.

1. Платники податку.

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу є об’єктами оподаткування.

2. Об'єкт оподаткування.                                                                                                   2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

3. База оподаткування.                                                                                                    3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

4. Ставка податку.                                                                                                             4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього розділу.

5. Податковий період                                                                                                       5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Порядок обчислення та сплати податку.                                                                   6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючи органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.                                                       6.3.Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня
2017 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.                                                                                                                                     З 1 квітня 2017 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

6.4. Платники податку-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.                            6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.                                                                                                           Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.                              6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

7. Порядок сплати податку.                                                                                             7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до  бюджету села  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

8. Строки сплати податку.                                                                                              8.1. Транспортний податок сплачується:

фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розділ IІІ. Плата за землю

1. Земельний податок.                                                                                                      1. Платниками земельного податку є:

1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.2. землекористувачі.

2. Об'єкти оподаткування земельним податком

Об'єктами оподаткування є:

2.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3. База оподаткування.

3.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

3.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

4. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)                                                                                                                       4.1. Встановити ставку податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі 0,1 % ( відсотка)  від їх нормативної грошової оцінки, враховуючи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, що становить на 01 січня 2018 року, земельні ділянки зайняті житловим фондом – 1 %.

4.2. Встановити ставку податку в розмірі 3(три) відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).

5.  Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

5.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по  Київській області.

6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

6.1 Від сплати податку звільняються:

-  інваліди першої і другої групи;

-  фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-  пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

-  фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

6.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;                        6.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

6.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.                                              6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

6.4. Класифікатор цільового призначення земель:01     01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва               01.02 Для ведення фермерського господарства                                                               01.03 Для ведення особистого селянського господарства                                            01.04 Для ведення підсобного сільського господарства                                                  01.05 Для індивідуального садівництва                                                                         01.06 Для колективного садівництва                                                                                01.07 Для городництва                                                                                                   01.08 Для сінокосіння і випасання худоби                                                                    01.09 Для дослідних і навчальних цілей                                                                                 01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства                   01.11 Для надання послуг сільському господарстві                                                                    01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції                                                                                                                            01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення                                                01.14 Для цілей підрозділів 01.01 – 01.13 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

02     02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських  будівель і споруд ( присадибна ділянка)                                            02.02 Для колективного житлового будівництва02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів02.06 Для колективного гаражного будівництва02.07 Для іншої житлової забудови02.08 Для цілей підрозділів 02.01 – 02.07 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

03     03.01 Для будівництва та обслуговування  будівель органів державної влади та місцевого самоврядування                                                       03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти03.03 Для будівництва та обслуговування  будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно – просвітницького обслуговування03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів

03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі                                    03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно – фінансових установ03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури03.11 Для будівництва та обслуговування будівель та споруд закладів науки03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування03.14 Для розміщення  та постійної діяльності органів МНС03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови03.16 Для цілей підрозділів 03.01 – 03.15 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

04     04.01 Для збереження та використання біосферних заповідників            04.02 Для збереження та використання природних заповідників04.03 Для збереження та використання національних природних парків04.04 Для збереження та використання ботанічних садів04.05 Для збереження та використання зоологічних парків04.06 Для збереження та використання дендрологічних парків04.07 Для збереження та використання парків – пам’яток садово – паркового мистецтва04.08 Для збереження та використання заказників04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ04.10 Для збереження та використання пам’яток природи04.11 Для збереження та використання регіональних ландшафтих парків

05     05.00 Землі іншого природоохоронного призначення ( земельні ділянки, в межах якихє природні об’єкти  , що мають особливу наукову цінність, та які надаються для збереження і використання цих об’єктів , проведення наукових досліджень, освітньої та виховної роботи)                               06   06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно – оздоровчих закладів06.02 Для   розробки родовищ природних лікувальних ресурсів06.03 Для інших оздоровчих цілей06.04 Для цілей підрозділів 06.01 – 06.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

07  07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення                                                                                                                      07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту07.03 Для індивідуального дачного будівництва07.04 Для колективного дачного будівництва07.05 Для цілей підрозділів 07.01 – 07.04 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

08  08.01 Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини                      08.02 Для розміщення та обслуговування музейних закладів08.03 Для іншого історико – культурного призначення 08.04 Для цілей підрозділів 08.01 – 08.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

09   09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг        09.02 Для іншого лісогосподарського призначення09.03 Для цілей підрозділів 09.01 – 09.02 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

10   10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами                                  10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів10.06 Для сінокосіння10.07 Для рибогосподарських потреб 10.08 Для культурно – оздоровчих потреб , рекреаційних, спортивних і туристичних цілей10.09 Для проведення науково – дослідних робіт10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних , гідротехнічних та лінійних споруд10.11 Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально – оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів10.12 Для цілей підрозділів 10.01 – 10.11 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

11   11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані користуванням надрами                                                                                               11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної , машинобудівної та іншої промисловості11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури ( виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)11.05 Для цілей підрозділів 11.01 – 11.04 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

12   12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту                                                                                                                        12.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд морського транспорту12.03 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства12.05 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів  трубопровідного транспорту12.07 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту12.10 Для цілей підрозділів 12.01 – 12.09 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

13   13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій                                                                                                                13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку 13.04 Для цілей підрозділів 13.01 – 13.03 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

14   14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів  передачі енергогенеруючих підприємств, установ і організацій                                                                                                           14.02 Для розміщення , будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії14.03 Для цілей підрозділів 14.01.- 14.02 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

15    15.01 Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України              15.02 Для розміщення та постійної діяльності внутрішніх військ МВС15.03 Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України                                                                                                                15.04 Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України15.05 Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту15.06 Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України15.07 Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань15.08 Для цілей підрозділів 15.01 – 15.07 та для збереження та використання земель природо – заповідного фонду

16  16.00 Землі запасу ( земельні ділянки кожної категорії земель,які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам)

17  17.00 Землі резервного фонду ( землі, створені органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування у процесі приватизації сільськогосподарських угідь, які були у постійному користуванні відповідних підприємств, установ та організацій)

18   18.00  Землі загального користування( землі будь – якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, бульвари, водні об’єкти загального користування, а також інші землі , якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування)

19   19.01 Для цілей підрозділів 16.00 – 18.00 та для збереження та використання земель природно – заповідного фонду

7. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб.

7.1. Від сплати земельного податку в 2018 році звільняються в розмірі 100 відсотків:

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації, які повністю утримуються  за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

-  дошкільні, загальноосвітні та навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

7.2. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, крім будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

        Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел користування.

7.3. Вивільнені кошти спрямовувати на проведення капітального та поточних ремонтів приміщень, впровадження заходів з енергозбереження та зміцнення матеріально-технічної бази зазначених підприємств.

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком.

Не сплачується податок за:

8.1. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

8.2. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування - землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

8.3. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

8.4. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

8.5. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

9. Податковий період для плати за землю.

9.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

9.2. Базовий податковий (звітний) рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

10. Порядок обчислення плати за землю.

10.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

11. Строк сплати плати за землю.                                                                             11.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.                                                          11.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.                                                                                      11.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.                                                       11.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.                                                      11.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.                                                                  11.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.                          11.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).                                                      11.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

12. Орендна плата.

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки  переліки  орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладання нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.                                                      12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.                                         12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.                                        12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.                                                        12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

- може перевищувати граничний розмір орендної плати (12 %) у разі визначення орендаря на конкурентних за засадах.

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

12.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк та порядок її зарахування до бюджету  застосовується  аналогічно  до плати земельного податку.

IV. Акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну

                                       мережу підакцизних товарів

1. Встановити акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу в розмірі  5  відсотків.

V.  Єдиний податок для фізичних осіб-підприємців.

Для першої групи платників єдиного податку в розмірі 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2017 року.                               Для другої групи платників єдиного податку в розмірі  20 відсотків від мінімальної заробітної плати, яка буде діяти на 01.01.2017 року.

Сільський голова                               І.В. Мосіна

село Лизогубова Слобода……. липня 2017 року№ 92 – 16–VIІ

 

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Лизогубовослобідської ради«Про встановлення місцевих податків на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік »

 Аналіз регуляторного впливу проекту рішення міської ради  «Про встановлення місцевих податків на території  Лизогубовослобідської сільської ради на 2018 рік

» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308.

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати

шляхом регулювання господарських відносин.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податковим кодексом України повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів покладені на органи місцевого самоврядування.

Податковим кодексом зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень та їх офіційне оприлюднення щодо встановлення місцевих податків та зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування. 

Даним проектом рішення пропонується затвердити рішення сільської ради «Про місцеві податкиі збори» з додатками до цього рішення.

Прийняття рішення з даного питання необхідне для прозорого та ефективного встановлення місцевих податків та зборів,  здійснення необхідного контролю за своєчасністю та повнотою проведення платежів.

Рішення по місцевих податках на 2017 рік Лизогубовослобідською сільською радою приймались без проходження процедури регуляторного акту, так як відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» установлено, що в 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Таким чином з 01.01.2017 р. сплата місцевих податків та зборів повинна здійснюватися відповідно до рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про місцеві податки і збори», яке має бути прийняте із застосуванням вимог, встановлених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Вказана проблема не може бути вирішена за допомогою ринкових механізмів, оскільки статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до виключної компетенції міської ради належить встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.

2. Цілі регулювання.

Основними цілями прийняття пропонованого регуляторного акту є:
- визначення переліку податків та зборів, що мають справлятися на території сільської ради;
- встановлення відносин, що виникають у сфері справляння місцевих податків та зборів;
- встановлення розмірів ставок місцевих податків та зборів в межах визначених Податковим кодексом Україниіз врахуванням потреб громади села;
- здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні сільського бюджету.

3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів

досягнення зазначених цілей

Альтернативи щодо вирішення даної проблеми немає, оскільки відповідно до Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

У разі не встановлення рішеннями органів місцевого самоврядування, місцевих податків та зборів. Передбачених пунктом 10.3 статті 10 Кодексу, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Кодексом та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів.
Неприйняття рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів» спричинить значні втрати дохідної частини бюджету села.

4. Механізм розв'язання проблеми

Даним регуляторним актом передбачається встановити на території сільської ради місцеві податки та збори, їх ставки та порядок сплати.

Запропонований спосіб відповідає принципу державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, принципу прозорості та врахування громадської думки та пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності.            

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі

прийняття запропонованого регуляторного акта

Прийняття цього регуляторного акту забезпечить належне справляння місцевих податків та зборів.
        Відповідно до статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення, прийняті органами місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, є обов'язкові для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами.

        Можливість досягнення зазначених цілей обґрунтована тим, що запропоноване регулювання забезпечує прозорість дій органів місцевого самоврядування по встановленню чіткої процедури сплати місцевих податків та зборів.

6. Аналіз вигод та витрат

 Очікувані вигоди та витрати через прийняття регуляторного акта

Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на  фізичних осіб, юридичних осіб, органи місцевого самоврядування, територіально громаду.
Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Для сільської громади

Надходження до сільського бюджету, своєчасне фінансування бюджетної сфери, здійснення робіт по благоустрою

Відсутні

Органи місцевого самоврядування

Чітке встановлення ставок місцевих податків та зборів;

 

Процедура розробки та прийняття регуляторного акта

 

Фізичні та юридичні особи

Прозорість дій місцевих органів влади

Витрати, пов'язані зі сплатою податку

 

7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території села та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння місцевих податків та зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту.           

8. Показники результативності регуляторного акту

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:
- динаміка кількості платників (в розрізі місцевих податків та зборів);
- обсяги надходжень відповідних місцевих податків та зборів.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися

відстеження результативності регуляторного акту:

Цільова група: фізичні та юридичні особи – платники місцевих податків та зборів.

            Базове відстеження результативності регуляторного акту буде проведено після набрання чинності регуляторного акту.

            Повторне відстеження результативності рішення сільської ради буде здійснено через рік після набрання  ним чинності.

          Відстеження результативності здійснюватимуться на основі офіційних даних Згурівського відділення Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

  

  

 

 

Сільський голова                                      І.В. Мосіна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта 01.06.2017 року

 

Повідомлення про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області ”

 

Відповідно до статті 9 Закону України “ Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності ” з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань , повідомляємо про оприлюднення проекту рішення Лизогубовослобідської сілської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналізу його регуляторного впливу.

Розробником даного проекту регуляторного акта є постійна комісія сільської ради з питань планування бюджету.

Метою прийняття цього регуляторного акту є – затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

Проект рішення Лизогубовослобідської сільської ради “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналіз його регуляторного впливу буде оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Лизогубовослобідської сілської ради     lsloboda@ukr.net

         Строк прийняття пропозицій та зауважень до проекту рішення Лизогубовослобідської сільської ради “ Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області” та аналізу його регуляторного впливу становить один місяць з дня їх оприлюднення.

         Пропозиції та зауваження до проекту зазначеного розпорядження та аналізу його регуляторного впливу приймаються постійною комісією з питань планування бюджету поштою за адресою :

07650, Київська область Згурівський район с. Лизогубова Слобода, вул. Дружби,  2;

на  електронну адресу - lsloboda@ukr.net

 

 

 

ЛИЗОГУБОВОСЛОБІДСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П Р О Е К Т  Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

------------------------  2017 рік

№ --------------------

Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області

Розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель, розроблену товариством з обмеженою відповідальністю “ Будексім  2007 ” Вишгород – 2017 у відповідності до “ Порядку проведення грошової оцінки сільськогосподарського призначення та населених пунктів ”, розроблено у відповідності з постановою КМУ від 23 березня 1995 року № 213 ( зі змінами) і затвердженого спільним наказом Держкомзему  України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Держкомлісгоспу України,  Держводгоспу України та  Української академії аграрних наук, керуючись статтею 12 Земельного кодексу  України, статтею 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”,  статтями 18,23 Закону України “ Про оцінку земель ”, сільська рада                   в и р і ш и л а :

Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області.

Затвердити базову вартість одного квадратного метра території, обчисленої відповідно до “ Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів ”:

с. Лизогубова Слобода – 61,88 грн ( шістдесят одна грн.88 коп)

3.Контроль за виконанням цього рішення на постійну комісію з питань планування бюджету (голова комісії Берднікова Л.В.)

 

Сільський  голова                                     І.В. Мосіна

 

 

 

                        Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення 

         Лизогубовослобідської сільської ради  “ Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області ”підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

     Зауваження  та пропозиції  в  письмовій  формі  приймаються  виконавчим  комітетом Лизогубовослобідської  сільської ради  протягом  місяця  з  дня  оприлюднення  проекту  рішення  за  поштовою  адресою: вул. Дружби, 2, с. Лизогубова Слобода Згурівського району Київської області

1.     Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин

            Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5 – 7 років.

Єдиним шляхом приведення земельних відносин у відповідність до чинного законодавства є прийняття Лизогубовослобідською сільською радою рішення «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області».

Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу території села, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

Таким чином, приведення у відповідність до Конституції України, Земельного кодексу України, на виконання Закону України «Про оцінку земель» та з метою захисту законних інтересів держави, Лизогубовослобідської сільської ради, як органу місцевого самоврядування, та інших суб’єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель стало основною причиною розробки рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області».

Прийняття цього регуляторного акта передбачає використання нормативної грошової оцінки земель населеного пунктуЛизогубовослобідської сільської ради для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

2.   Визначення цілей регулювання 

Визначення механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради.

Врегулювання правовідносин між комунальним власником на землю (Лизогубовослобідська сільська рада) та суб’єктами земельних відносин.

Стимулювання ефективного та раціонального використання землі на засадах ринкової економіки, визначення ринкової вартості земельних ділянок.

Збільшення доходів місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

Задоволення інтересів держави та територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

3.     Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей

1. Залишити питання неврегульованим, тим самим недоотримати додаткових надходжень від плати за землю, неможливості направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства та порушення чинного законодавства України. Альтернатива неприйнятна, оскільки не допомагає вирішити проблему.

2.   Прийняття проекту цього регуляторного акта – рішення Лизогубовослобідської сільської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель сільського населеного пункту Лизогубова Слобода Лизогубовослобідської сільської ради Згурівського району Київської області» забезпечить застосування нової нормативної грошової оцінки земель для визначення плати за землю, розміру державного мита у відповідності до чинного законодавства України.

Аналіз обраної альтернативи показує, що перший спосіб не є прийнятним, так як він цілком не задовольняє ні інтереси держави з однієї сторони, ні громади Лизогубовослобідської сільської ради з іншої. Невизначеність процесу введення в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні не стимулюють ефективного землевикористання на засадах ринкової економіки, призведе до втрат надходжень до місцевого бюджету, які можливо було залучити під час вводу в дію нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради, не покращать можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

Досягнення встановлених цілей відбудеться лише за умови безпосереднього державного регулювання, шляхом прийняття запропонованого акту. Цей спосіб досягнення цілей є найбільш оптимальним та доцільним, оскільки відповідає вимогам чинного законодавства, забезпечує належні надходження до місцевого бюджету, забезпечує досягнення цілей державного регулювання, стимулює ефективне землекористування.

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної мети можливо у найбільш короткий термін з врахуванням особливостей роботи сільської ради, її виконавчого органу, органів податкової інспекції, органу виконавчої влади з питань земельних відносин

4.   Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання  визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

Основні напрямки реалізації удосконалення земельних відносин Лизогубовослобідської сільської ради спрямовані на досягнення мети, цілей і завдань запропонованого регулювання та представляють комплекс заходів, спрямованих на впровадження у населених пунктах механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель для земельних ділянок, які знаходяться у власності або у користуванні громадян та суб’єктів господарювання.

Розробка і запровадження нормативно-правового акту, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади, мінімізує можливості збиткової або неефективної експлуатації комунального майна.

Представленим проектом регуляторного акту передбачається встановлення розміру грошової оцінки земель, відповідно до якого будуть проведені перерахунки плати за землю.

5.     Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта

Прийняття запропонованого регуляторного акта дасть змогу забезпечити:

практичне застосування нової нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Лизогубовослобідської сільської ради для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, продажу забудованих земель та проведення земельних аукціонів;

направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування сільського господарства.

Враховуючи неможливість розв’язання проблеми за допомогою ринкових механізмів і потреби в державному регулюванні, здійснення робіт із розроблення нормативної грошової оцінки і запровадження заходів із застосування виконується за рахунок бюджетних коштів, що буде компенсовано збільшенням надходжень від плати за землю.

Головним зовнішнім чинником, що впливатиме на дію регуляторного акта є зміна законодавства та підзаконних актів у сфері земельних відносин, оцінки земель.

Постійно буде проводитися моніторинг оцінки чинників, які впливають на дію регуляторного акта, та будуть вноситися до нього відповідні коригування і доповнення.

6.     Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, зокрема розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта

 

Запровадження нормативно-правового акта, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про оцінку земель», дозволить максимізувати корисність використання ресурсного потенціалу територіальної громади Лизогубовослобідської сільської ради.Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів господарювання, в яких земельні ділянки знаходяться у власності або  користуванні; інтереси держави, органу місцевого самоврядування:

Сфери  впливу

Вид впливу

Інтереси громадян та юридичних осіб у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

Збільшення розміру плати за землю.

Інтереси держави, органу місцевого самоврядування

Забезпечення виконання вимог чинного законодавства України. Зростання надходжень до бюджету села від плати за землю.

 

Запропонований проект регуляторного акту не потребує додаткових фінансових витрат на його впровадження з боку громадян та суб’єктів господарювання.

7.     Аналіз вигод та витрат

Основними групами впливу даного документу слід вважати:

- державу;

-  громаду Лизогубовослобідської сільської ради;

- громадян та юридичних осіб, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні.

 

Група впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Зростання надходжень до місцевого бюджету.

 

Громадяни та суб’єкти господарювання, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у користуванні

Забезпечення поетапності процессу.

Збільшення розмірів плати за землю

Фызичні та юридичні особи, що відносяться до Лизогубовослобідської сільської ради

Регулювання та планування надходжень до місцевого бюджету, більш ефективне використання земельних ресурсів територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери сільського господарства.

Витрати на проведення коригування нормативної грошової оцінки земель населеного пунктуЛизогубовослобідської сільської ради. 

 

8.     Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта 

Запропонований регуляторний акт запроваджується на термін передбачений статтею  18 Закону України «Про оцінку земель» (на момент розробки регуляторного акту нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 5-7 років). При зміні чинного законодавства термін дії регуляторного акту може бути змінений.

 

9.     Визначення показників результативності регуляторного акта 

Додаткові надходження коштів до місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

Розмір коштів і час, що буде витрачений громадянами та юридичними особами на виконання вимог акта.

Рівень поінформованості з основних положень акта.

Стимулювання ефективного землекористування на засадах ринкової економіки.

10.  Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися згідно Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Відстеження результатів акта буде здійснюватись шляхом проведення:

-         базового відстеження результативності регуляторного акта до дня набрання чинності регуляторного акту.

-         повторного відстеження результативності регуляторного акта через рік після набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

-         періодичного відстеження результативності регуляторного акта через три роки після проведення повторного відстеження результативності регуляторного акту відповідно до ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної 

 

 

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *